Sztandar na 60-lecie OSP w Dąbrowie-Dzięcieli

Mszą św. w kościele parafialnym w Dąbrowie Wielkiej rozpoczęto obchody 60 rocznicy założenia jednostki OSP w Dąbrowie-Dzięcieli. Dalsza część obchodów miała miejsce na placu przed remizą OSP. Rozpoczęła się ona zbiórką pododdziału. Przybyły poczty sztandarowe oraz oficjalne delegacje z 11 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Obowiązki dowódcy uroczystości pełnił dh Radosław Dąbrowski. Meldunek złożony przez dowódcę uroczystości przyjął, a następnie dokonał przeglądu pododdziału, bryg. Andrzej Sobolewski- Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Następnie, przy dźwiękach hymnu, wciągnięto flagę państwową na maszt. Uroczystości prowadził dh Zbigniew Dąbrowski.
Zebranych powitał gospodarz Gminy Wysokie Mazowieckie wójt Krzysztof Krajewski.
Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. : Pan Walenty Korycki Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Pan Leszek Lulewicz Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Pan Wiesław Dołęgowski Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, Jarosław Siekierko Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, radni Gminy Wysokie Mazowieckie z przewodniczącym Panem Leszkiem Antonim Brzozowskim, st. bryg. Andrzej Koc Komendant Powiatowy PSP, insp. Andrzej Popko Komendant Powiatowy Policji, bryg. Tomasz Sieńczuk Z-ca Komendanta Powiatowego PSP, bryg. Zbigniew Zalewski Dowódca JRG Wysokie Mazowieckie, członkowie Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wysokiem Mazowieckiem z Prezesem Panem Bohdanem Klemensem Bagińskim, Pan Tadeusz Nosek Prezes BS Wysokie Mazowieckie.
Głównym punktem uroczystości było wręczenie OSP Dąbrowa-Dzięciel pierwszego w jej historii sztandaru. Po odczytaniu aktu ufundowania sztandaru, każdy fundator uroczyście wbił pamiątkowy gwóźdź (imienny grawer) w drzewiec sztandaru. Wśród fundatorów znaleźli się m.in: Dariusz Sapiński Prezes SM Mlekovita, Tadeusz Nosek Prezes BS Wysokie Mazowieckie, Krzysztof Wnorowski Prezes Grupy Biznes Polska, Pan Jan Dąbrowski Firma Transportowa Zambrów, Cargill Poland Sp. z o.o., Zakłady Mięsne „ Kraspol” oraz fundatorzy indywidualni.
W imieniu Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  Województwa Podlaskiego, wręczenia sztandaru prezesowi jednostki dh Wojciechowi Mieczkowskiemu dokonał członek Prezydium st.bryg. Andrzej Koc. Sztandar został następnie udekorowany Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa , którym to z okazji jubileuszu została odznaczona Ochotnicza Straż Pożarna.
Wręczone w tym uroczystym dniu liczne odznaczenia stały się wyrazem docenienia indywidualnego wkładu tutejszych strażaków w ochronę przeciwpożarową.